24. februára 2020

Schodolez

Kolieskový

Kolieskový schodolez je vhodný na prekonávanie takmer každého typu schodiska. Obzvlášť sa hodí na točité schodiská a schodiská s veľmi malými zástavbovými rozmermi. Výhodou je, že je možné pripevniť k schodolezu invalidný vozík priamo alebo je k dispozícii druhá verzia bez mechanického vozíka, ktorá má vlastnú sedačku. Tento typ schodolezu má jednoduché ovládanie, dá sa pomerne ľahko prenášať a zmestí sa aj do kufra osobného automobilu. Rýchlosť pojazdu po schodisku sa dá regulovať. Obsahuje bezúdržbový akumulátor nabíjateľný aj mimo schodolezu. Pre tento typ schodolezu je nutná dôslednejšia koordinácia a vyvažovanie postihnutej osoby počas celého transportu. Je vhodný do interiéru aj exteriéru. Nosnosť je štandardne 130 kg.

Cena:

Mesiac: 95 EUR s DPH   

Záloha: 250 EUR s DPH  

Cena zaškolenia a dopravy na miesto používania:  50 EUR s DPH  + 0,70 EUR s DPH/km

Cena dopravy za spätné vyzdvihnutie: 0,70 EUR s DPH/km

Pásový

Pásový schodolez slúži na prepravu osôb na mechanickom invalidnom vozíku. Je vhodný na prepravu na priamych schodiskách. Schodolez je s vozičkárom na schodoch neustále, počas celej jazdy, stabilne zafixovaný minimálne v dvoch až troch bodoch, čo zabezpečuje po celú dobu jeho dokonalú stabilitu a bezpečnú prevádzku. Obsluha nie je fyzicky náročná a zvládne ju takmer každý – stačí stláčať jedno tlačidlo. Schodolez dokáže na jedno nabitie vyjsť až 30 poschodí, dá sa jednoducho rozložiť a prevážať v osobnom aute. Má automatický systém brzdenia, ktorý zastaví v prípade výpadku elektriny. Upevňovacie úchyty sa dajú prispôsobiť pre rôzne veľkosti a typy vozíka. Je vhodný do interiéru aj exteriéru. Nosnosť je štandardne 130 kg.

Cena:

Mesiac: 80 EUR s DPH      

Záloha: 250 EUR s DPH  

Cena zaškolenia a dopravy na miesto používania:  20 EUR s DPH + 0,70 EUR s DPH/km

Cena dopravy za spätné vyzdvihnutie: 0,70 EUR s DPH/km

Na schodolezy je možné čerpať príspevok z ÚPSVaR až do výšky 98% z celkovej ceny zariadenia. Radi vám pomôžeme s vybavením tohto príspevku. Kontaktuje nás na +421 917 500 745 alebo na info@krokvpred.org.